Bobby Zacharie profilbillede

Prof, DMSci, MSc
Robert Zachariae
Function: Professor, head of department 
Phone: +45 87 16 26 74  (secretariat)
e-mail: bzach@aarhus.rm.dk


Gry Westergard Hansen 
Function: Administrative officer/secretary 
Tlf.: +45 87 16 26 74
e-mail: gryhan@rm.dk

 

Mimi Mehlsen profilbillede
Mimi Mehlsen
Associate Prof., Phd., cand. psych.
Function:  research scientist
Phone: +45 87 16 58 74
e-mail: mimim@psy.au.dk



Ali Amidi profilbillede
Ali Amidi 
PhD-stud., cand. psych.
Function: research scientist 
Phone + 45 87 16 53 05:
e-mail: ali@psy.au.dk



Ingeborg Farver profilbillede
Ingeborg Farver-Vestergaard (at present on maternity leave)
PhD-stud., cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 61 54 
e-mail: ifarver@psy.au.dk



Søren Christensen profilbillede
Søren Christensen
Cand. psych.
Function: Senior Reseacher
Phone: +45 87 16 58 76
e-mail: soerechr@rm.dk



Yoon Frederiksen Profilbillede
Yoon Frederiksen
PhD-stud., Cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 58 71
e-mail yoonf@psy.au.dk

 

Jesper Dahlgaard profilbillede

Jesper Dahlgaard
PhD, Cand. Scient, master in positive psycology
Function: Senior Reseacher
Phone: +45 87 16 54 94
e-mail: jesper@rm.dk

 

Maja O'Conner profilbillede

Maja O'Conner
assistant Prof., Phd., cand. psych.
Function:  Research scientist
Phone: +45 87 16 53 09
e-mail: maja@psy.au.dk

  

 

Maja  Johannsen profilbillede

Maja Johannsen
PhD-stud., Cand. psych. 
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 59 56
e-mail: majajo@psy.au.dk

 

Malene Flensborg
Postdoc, Phd., cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 58 42
e-mail: malenefd@psy.au.dk

 

Mia Skytte O'Toole
Postdoc, Phd., cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 61 54
e-mail: mia@psy.au.dk

 

Hilde Randa
PhD-stud., Cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 58 79
e-mail: 

 

Eva Rames Nissen
Research ass., Cand. psych.
Function: Resarch Scientist
Phone: +45 87 16 53 07
e-mail: enissen@psy.au.dk

 

 

 



 

 

 

 

 

 

Contact

Unit for Psychooncology and Health Psychology 
Bartholins Allé 9, Building 1340, 2nd. Floor
8000 Aarhus C
Denmark
Phone: +45 87 16 26 74